Skutečný příběh plný naděje

Jedná se o skutečný příběh Idy, který je také hlavním námětem knihy Zůstala jen naděje. Tato kniha dává lidem naději na nový začátek.

Období mého dětství bylo naplněné mentální i fyzickou bolestí,  zraňováním a odmítnutím těch, kteří mě měli chránit a milovat. Nebylo mi ani 5 let, když jsem byla bez mého souhlasu doslova vytržena z náruče mého tatínka, kterého jsem tolik milovala. 

Tehdy jsem ještě nechápala, co se to děje a proč je život tak krutý. Moji dětskou radost a bezstarostnost vystřídal neustálý strach, nejistota a napětí. Přežít ty roky, které byly jako noční můra, mi pomohla jen naděje, že svého tátu ještě někdy potkám.

Toužila jsem po štěstí, chtěla jsem  uprchnout před krutou realitou a lidmi, kteří mi velmi ubližovali, a tak jsem v 18 letech utekla z domova do zahraničí. Místo vytoužené svobody jsem se ale stala obětí prostituce.

Abych otupila tu vnitřní  bolest a prázdnotu, propadla jsem tvrdým drogám a alkoholu. Cítila jsem odpor sama k sobě, nenáviděla jsem sama sebe. Mohla jsem klesnout ještě níž?! Stále silněji jsem si uvědomovala, že jsem nikdo. Nikdo! 

Klesla jsem na samotné dno. Navazovala jsem různé komplikované vztahy, prožívala deprese, podstoupila potrat, bojovala s rakovinou…  

Byly okamžiky, kdy jsem to všechno chtěla vzdát. A nebylo jich málo. Jen kvůli svým dětem jsem bojovala z posledních sil a snažila se jít dál. 

Po rozvodu a agresivní léčbě jsem se s dětmi přestěhovala na nějakou dobu zpátky do Česka. Ani jsem to tehdy neplánovala, ale zamilovala jsem se do velmi zdvořilého, šarmantního muže a můj život dostal konečně jiný ráz. I když jsme měli láskyplný vztah, všechno bylo krásnější, přesto jsem se nedokázala plně radovat.

Můj stesk po tátovi byl tak velký, že jsem nemohla na něj přestat myslet a pořád jsem o něm mluvila. Po 25 letech jsem jej jako zázrakem konečně našla! 

A když se splnila moje největší touha, znovu ho najít, zjistila jsem, že hluboko uvnitř jsem hledala něco víc – opravdovou, dokonalou a bezpodmínečnou lásku. Lásku, kterou nás dokáže milovat pouze Bůh. 

Nakonec jsem díky svému fyzickému tátovi takovou Lásku našla a přijala jsem Pána Ježíše do svého srdce. Můj život byl naplněn obrovským vnitřním pokojem a radostí, kterou jsem předtím neznala. Prožívala jsem velkou euforii! I když to možná vypadá jako happy end, nebylo tomu tak. 

Byl to pouze začátek. Začátek dlouhého bolestného procesu uzdravování ran z minulosti, učení se, co znamená odpouštět a podřizovat svou vůli té vůli Boží.  

Když jsem poznala Boha osobně, tak jsem si zpočátku myslela, že se jednou probudím a budu úplně jiná. Nesmírně jsem toužila po tom, abych zapomněla na všechny věci, které jsem prožila, aby se moje paměť vymazala, modlila jsem se, aby mě Bůh zázračným způsobem zbavil traumat a bolestných vzpomínek. To se žel nestalo.

Moje chování, návyky, obranné mechanismy a charakter se také nezměnily ze dne na den, což mě frustrovalo do té doby než jsem pochopila, že změna vyžaduje čas a mé aktivní zapojení se do procesu proměny, kterou Bůh ve mne začal. 

Postupně mi Bůh začal ukazovat oblasti, které byly ovlivněné minulostí, a které vyžadovaly transformaci. 

Nevážila jsem si sebe, neměla jsem ve svých očích žádnou hodnotu. Kdykoli jsem zhřešila, zklamala Boha, udělala něco špatně, brala jsem spravedlnost do svých rukou a trestala sama sebe za svá selhání a pády. Ještě dlouho jsem si podřezávala žíly než jsem pochopila, že Bůh je nekonečný ve svém odpuštění.

Čím více jsem četla Boží slovo a poznávala Jej, tím více jsem Ho začala vidět jako milujícího Tátu a ne někoho, kdo stojí nade mnou s bičem. Často jsem se také vnímala jako oběť, byla jsem vypočítavá, nenávistná, nepřejícná, odplácela jsem zlým… musela jsem se naučit odpouštět, nevymlouvat se na svou minulost, ale vzít zodpovědnost za svá rozhodnutí a jednání.

Moje minulost mě zásadně ovlivnila také jako manželku. Nejdůležitější muži v mém životě mi kdysi ubližovali, manipulovali mnou, tyranizovali mne, proto jsem postavila kolem sebe zeď a rozhodla se, že nedovolím, aby mi muži ještě někdy ublížili, což bylo tragédií pro mé manželství.

Bylo zapotřebí, abych se naučila projevovat svému manželovi úctu, respektovala ho a nebála se být opět zranitelná.

Bůh udělal v mém životě již tolik zázraků a proměn a jsem si jistá, že jen pouze díky Jeho milosti a lásky jsem se stala ženou, kterou jsem dnes.

I přes mou dramatickou minulost mám nyní obrovskou radost ze života, prožívám naplněný a smysluplný život. Dal mi novou naději, nový začátek a výhled do budoucnosti.

Toto vše chce Bůh dát i tobě. Ať jsi v minulosti prošel čímkoliv, ať momentálně prožíváš cokoliv, s Bohem můžeš začít znovu! Můžeš žít vítězný a radostný život! Bůh tě velmi miluje a je ti blíž, než si myslíš!

Na základě knihy Zůstala jen naděje a rozhovoru s hlavní hrdinkou sepsal autor článku.

Knihu si můžete koupit zde

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.